Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie (KST) 

má svůj původ ve specializovaných medicínských osteopatických technikách. (kranio = lebka, sacrum - kříž, osteopatie = léčba mechanických poruch kosterní soustavy). V dnešní aplikované podobě umožňuje terapeutovi aktivně pracovat na energetické rovině klienta,  to jak fyzické, mentální i emoční,  a tím nastartovat a podpořit sebeuzdravovací efekt a návrat do přirozeného stavu každého člověka - stavu zdraví. Na kraniosakrální terapii reaguje pozitivně celá škála chronických fyzických zdravotních obtíží, jako jsou např. bolesti hlavy a migrény, vady zraku a sluchu, ucpané dutiny a dýchací cesty, nízký nebo vysoký krevní tlak, ischias, obtíže s krční páteří, kyčlemi a celkově s pohybovým aparátem aj.

 


 Na psychické (mentální) úrovni se jedná o zlepšení při poruchách soustředění a poruchách učení (ADD a ADHD), autismu, chronickém únavovém syndromu či depresi, traumatických prožitcích a zkušenostech. Kraniosakrální terapie nemá žádné vedlejší účinky, ani kontraindikace a je vhodná pro dospělé, děti i těhotné ženy.

Aplikuje se vleže na masážním lůžku, doprovázená příjemnou relaxační hudbou a aromaterapií.

Stejně jako ostatní alternativní terapie, je i KST vhodná především na chronické obtíže. 

Jedna terapie trvá celkově cca 90 minut; skládá se z vlastní aplikace KST cca 60 minut a úvodní a následné konzultace. Součástí terapie je i bioenergetické ošetření Jikiden Reiki a závěrečná japonská masážní technika Kekko (Ketsuei Kokan Ho), na podporu krevního oběhu a lymfy. Klient je po celou dobu terapie oblečen (doporučení legíny/ tenké tepláky, triko s dlouhým rukávem a teplejší ponožky)  

Při akutních či závažných zdravotních či psychických problémech nenahrazuje potřebné ošetření lékařem a užívání předepsaných léků. Během terapie nejsou stanovovány žádné medicínské diagnózy.